Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni

Wieczerza wigilijna

DSC 3142 Jest w każdym roku jeden szczególny wieczór, kiedy wszyscy mieszkańcy internatu zasiadają wspólnie do przykrytego białym obrusem stołu, nawzajem składają życzenia, śpiewają kolędy.
20 grudnia b.r. również miała miejsce ta niezwykła chwila, kiedy spotkaliśmy się w naszym internacie podczas uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii według świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, po którym nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Po raz pierwszy harcerze przynieśli do nas Betlejemskie Światełko Pokoju, ten symboliczny płomyk dotarł do naszego miasta ze Słowacji i został przekazany na ręce p. dyrektora Włodzimierza Wawrzyniaka.
Zgodnie z wigilijnym obyczajem wszyscy zebrani zasiedli do stołu, by spożyć tradycyjne potrawy, po czym młodzież przedstawiła program artystyczny przygotowany pod opieką p. Anny Głowackiej, którym zachęciła do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Na zakończenie wykonano zdjęcia pamiątkowe poszczególnych grup wraz z wychowawcami oraz z zaproszonymi gośćmi. Warto wspomnieć o podarunkach od Gwiazdora, który otrzymał każdy z nas.

GALERIA:

                     
                           

youtube

Wyszukiwarka