Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni

Wizyta w Sądzie Rejonowym we Wrześni

IMG 2784  15 marca 2017 r. grupa mieszkańców internatu, uczniów klasy III TW i LO udała się do wrzesińskiego Sądu Rejonowego. Na miejscu młodzież przywitał kurator zawodowy p. Jarosław Pilarski. Mieliśmy okazję zapoznać się z systemem funkcjonowania placówki, pracą sędziego i prokuratora sądu I instancji.
Sędzia p. Anna Begier specjalizująca się w prawie rodzinnym udzieliła uczniom wielu przydatnych w życiu informacji dotyczących prawa cywilnego. Następnie wzięliśmy udział w dwóch rozprawach karnych w charakterze obserwatorów. Jedna dotyczyła wyłudzenia kredytów bankowych a druga posiadania narkotyków. Rozprawy prowadził prezes Sądu Rejonowego p. Marcin Przybylski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali przekazanych treści i po zakończeniu rozpraw chętnie zadawali pytania sędziemu orzekającemu. Dzięki temu z pewnością wzrosła świadomość odnośnie funkcjonowania sądu oraz praw i obowiązków każdego obywatela, jak również konsekwencji wiążących się z ich nieprzestrzeganiem.
Po powrocie do internatu długo jeszcze rozmawialiśmy nt. Bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych oraz odpowiedzialności za własne postępowanie - w świetle obowiązujących przepisów. Zajęcia zorganizowała p. Barbara Zawal

youtube

Wyszukiwarka